999 rezultate për

logjike

AAK: Jepni fund kësaj logjike, boll u ba! AAK-ja ka reaguar në lidhje me arrestimin e deputetës së Kuvendit të Kosovës, nga radhët e VV-së, Albulena Haxhiu duke v
Dhunonte gruan, policia prangos 57 vjeçarin Një tjetër shtetas ka rënë në prangat e uniformave blu, për dhunë të ushtruar ndaj bashkëshortes së tij. Bëhet fjalë për
Takim ndërfetar në fushën akademike Eshtë zhvilluar dje një takim miqësor midis përfaqësuesve te Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, drejtuesve të Departame
Merret në mbrojtje nga policia 43 vjeçarja që e dhunonte burri Një tjetër shtetase është marrë në mbrojtje nga ana e policisë, pas dhunës fizike dhe psikologjike të ushtruar nga bashk
Merret në mbrojtje 56 vjeçarja e cila dhunohej psikologjikisht nga i vëllai Një 56 vjeçare është marrë në mbrojtje nga ana e policisë, pasi i vëllai i saj i ushtronte dhunë psikologjike në mënyrë
Merret në mbrojtje 41 vjeçarja në Berat, burri i ushtronte dhunë psikologjike Një grua në Berat është marrë në mbrojtje nga ana e policisë, pas dhunës psikologjike të ushtruar nga bashkëshorti i saj
Kërcënonte babanë se nuk i jepte lekë, pranga 39-vjeçarit në Elbasan Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një 39-vjeçar i cili mësohe se ushtronte dhunë psikologjike ndaj babait të tij.
Ja çfarë i shkaktojnë pajisjet teknologjike lëkurës tuaj Koha gjatë që ju rrini para kompjuterit ka një ndikim të dukshëm në shëndetin e organizmi tonë. Koha që kaloni me pajisj
Deputetët shqiptarë reagojnë ndaj gjendjes së shqiptarëve të Luginës Gjendja e rënduar e shqiptarëve në Luginën e Preshevës ka sjellë reagimin e deputetëve shqiptarë të kësaj zone në Parlam
Arrestohet 55-vjeçari që dhunoi nusen e djalit Uniformat blu të Tiranës kanë arrestuar një 55 vjeçar, i cili në mënyrë sistematike ka ushtruar dhunë fizike dhe psikolo
Bën gruan për spital, pranga 30-vjeçarit në Vlorë Policia e Vlorës ka arrestuar një 30­-vjeçar, i cili akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkësh
Më 9 Tetor nis "Marshimi për shpëtimin e Tetovës" Këshilli nismëtar i përbërë nga OJQ, shoqata ekologjike, intelektualë, dhe përfaqësues të partive politike për organizim
Merret në mbrojtje 14 vjeçarja të cilën e dhunonte njerka Një vajzë 14 vjeçare është marrë në mbrojtje nga ana e policisë, pasi njerka e saj ushtronte dhunë fizike dhe psikologji
Pranga 33 vjeçarit që dhunoi të atin Pas denoncimit në rajonin e policisë për dhunën e shkaktuar nga djali, menjëherë në pranga është vënë një 33 vjeçar. M
Shuhet akademik Pajazit Nushi, ja veprimtaria e tij Edhe Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës ka njoftuar opinionin se sot, në orët e pasdites, në shtëpinë e tij, u
Arsyet pse fëmijët nuk duhet të përdorin pajisjet teknologjike Sipas një studimi të bërë nga Shoqëria Kanadeze e Pediatrisë dhe Akademisë Amerikane të Pediatrisë, fëmijët nuk duhet të
Gjumi në një anë zvogëlon rrezikun e sëmundjeve neurologjike Gjumi është procesi më i rëndësishëm për shëndetin e organizmi tonë. Një rol të rëndësishëm për këtë ka dhe krahu që ne
74-vjeçarja kërkon ndihmë, më rreh burri 80 vjeç Një 74-vjeçare me iniciale F.B ka ka kërkuar urdhër mbrojtje, kjo pasi burri i saj 80-­vjeçar Xh.B. ka ushtruar dhunë fi
Borë në majat e Sharrit (VIDEO) Një ndodhi e pazakontë për këtë muaj ka ndodhur në Sharr që ndan Maqedoninë dhe Kosovën. Reshje të borës ka pasur mu
Bora zbardh majat e Sharrit (VIDEO) Kjo është një ngjarje e pazakontë që ka ndodhur në Sharr, që ndan Maqedoninë dhe Kosovën. Në këtë vend në lartësinë 2.65