Formacionet zyrtare, Atalanta – Marseille: Gjimshiti përballë Aubameyang

Atalanta pret Marseillen në Gewiss Stadium në ndeshjen kthyese të gjysmëfinales së Ligës së Evropës.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave e zhvilluar në Francë ishte mbyllur baras 1-1.

Kjo konsiderohet si ndeshje e barabartë, pasi të dy skuadrat kanë potencial sulmues.

Gian Piero Gasperini do të luajë me Berat Gjimshiti në mbrojtje, ndërsa De Ketelaere, Scamacca dhe Lookman luajnë në sulm.

Në anën tjetër te Marsielle sulmit i prijnë Ndiaye dhe Aubameyang.

Formacionet Zyrtare:

Atalanta: Musso; De Roon, Hien, Djimsiti; Zappacosta, Koopmeiners, Ederson, Ruggeri; De Ketelaere, Scamacca, Lookman

Marseille: Pau Lopez; Mbemba, Gigot, Balerdi; Clauss, Harit, Kondogbia, Veretout, Merlin; Ndiaye, Aubameyang.


Shtuar 9.05.2024 20:40