E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

diteve

ALUIZNI ndan 10 mijë leje, ja si merret tapia brenda 15 ditëve Brenda këtij viti janë pajisur me leje legalizimi rreth 10 mijë ndërtime pa leje në të gjithë vendin. Për ta shndërruar
Amoz Oz: “Lufta e 6 Ditëve? Pas 50 vjetësh, ende s’ka përfunduar” Në qershor të 1967 Amos Oz sapo kishte mbushur të 28-at, banonte në kibucin Hulda dhe ishte ushtar rezervist në Sinai. I
Sekreti i madh i Izraelit me bombën atomike në luftën e 6 ditëve Izraeli mendonte të përdorte bombën atomike gjatë Luftës së Gjashtë Ditëve, në qershor të vitit 1967. Do ta kishte hedhu
Rojet bregdetare italiane shpëtojnë 10 mijë refugjatë brenda katër ditëve Rojet bregdetare italiane kanë shpëtuar më shumë se 10 mijë refugjatë brenda katër ditëve, shkruajnë sot mediet italiane
E pabesueshme, brenda tre ditëve fiton dy herë lotarinë Gruaja që ka dashur të mbetet e paemëruar nga Brisbane e Australisë, ka fituar afro dymijë euro në lotari në fillim të j
Skenare të errëta në Maqedoni? Ja paralajmërimet Ditëve të fundit kanë vazhduar paralajmërimet për skenare të errëta në Maqedoni, dhe sidomos përsëritjen e sulmit në Kuv
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë pritet të zgjidhet brenda këtyre ditëve LSDM njoftoi sot se çdo ditë është e mundur zgjedhja e kryetarit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, i cili do të z
Ivanov në Hungari, flet për Platformën Shqiptare Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Hungari, ka përmendur edhe Platformën S
Takimi Kasami-Zaev, partitë pritet të mbajnë kontakt gjatë ditëve në vazhdim Ka përfunduar takimi një orësh midis Zoran Zaevit dhe Bilall Kasaimt. Pas takimit, Kasami deklaroi se gjatë takimit k
Shefja e Policisë në Gjenevë: Mafia shqiptare është vetëm në tituj gazetash A ekziston apo jo “mafia shqiptare” në Zvicër ? Ishte kjo pyetja e gazetarit te agjencise lajmeve “Presheva jonë” dhe A
Kriminalizoi të drejtat e shqiptarëve, rritet presioni diplomatik ndaj Ivanovit "Presidenti Ivanov duhet ta rishikojë vendimin dhe të vendos në pajtim me Kushtetutën e Maqedonisë, në interes të qyteta
Beteja në Mosul, 26 mijë banorë largohen nga qyteti brenda 10 ditëve Rreth 26 000 civilë janë larguar nga pjesa perëndimore e Mosulit gjatë 10 ditëve të para të operacionit të nisur më 19 s
180 milionë lekëve, del formulari i kompesimit për pronarët e tokave Pronarët që u është toka nga ndërtimet pa leje dhe presin të marrin kompensimin duhet të plotësojë formularin- tip në Ag
Beteja për Mosulin perëndimor nis gjatë ditëve në vijim Pasi kanë arritur të rimarrin pjesën lindore të qytetit irakian, Mosul, ushtria e Irakut po përgatitet për fazën e re të
Dervishaj: Qarkullimi në akset kombëtare është normalizuar Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj sot ka zhvilluar inspektime në aksin kombëtar Milot- Morinë (
"Vdekja e Bardhë", ja snajperi që vrau 800 ushtarë rusë brenda 100 ditëve (FOTO LAJM) Simo Hayha, i njohur ndryshe si "Vdekja e Bardhë", ka qenë një nga personat që ka tmerruar ata që ia dëgjonin emrin.
ISIS jep alarmin, premton sulme në Europë gjatë ditëve të fundvitit Një grup pro-Shtetit të vetëshpallur Islamik, ISIS, i ka bërë thirrje mbështetësve të xhihadistëve të kryejnë sulme në s
12-vjeçari i “murosur” për së gjalli në Nigeri, shpëtohet pas tri ditëve (FOTO LAJM) Një djalosh 12-vjeç është shpëtuar mrekullisht pasi për tri ditë kishte qëndruar i murosur për së gjallë në murin e obor
Kapen 330 kg kokainë në Holandë, pranga dy shqiptarëve Në Roterdam të Holandës janë kapur rreth 330 kg kokainë, me vlerë që llogaritet të jetë 10 milionë euro. Policia nisi
Këto janë procedurat dhe afatet për formimin e Qeverisë në Maqedoni Kushtetuta e Republikës së Maqedonisë parashikon që përbërja e re e Kuvendit pas zgjedhjeve parlamentare duhet të takohe