999 rezultate për

automjeteve

Cadillac prezanton drejtimin pa duar të automjeteve Në modelin CT6 që lansohet në shtator, do të jetë i integruar sistemi i veçantë i vozitjes, ku shoferi nuk ka nevojë t’i
Modeli i ri i Tesla, revolucion në teknologjinë e automjeteve Deri më tani kemi parë shumë risi nga modelet e kompanisë Tesla, por gjatë muajit shtator do të prezantohet një kamionçi
Policia publikon planin e masave për sfidën Kosovë-Islandë në Shkodër Policia ka publikuar planin e masave pwr ndeshjen ndwrmjet Kosovws dhe Islandws e cila do të luhet në stadiumin “Loro Bo
Taksistët e Italisë bllokojnë Romën dhe Milanon Shoferët e taksive në Itali ndodhen në ditën e tyre të gjashtë të protestave në pjesën më të madhe të qyteteve të vendit
Bora vështirëson qarkullimin e automjeteve Bora që ka filluar të bie në mesnatë mbi vendin tonë, ka vështirësuar qarkullimin e automjeteve në shumicën e rrugëve.
Shpërthen tubacioni i gazsjellësit, mbyllet ura "Bliznak" në Aerodrom të Shkupit Një tubacion i gazsjellësit ka shpëthyer, nërsa autoritetet kanë mbyllur urën "Bliznak" në lagjen Aerodrom. Policia
Mjegulla mbulon Shkupin, anulohen disa fluturime Mjegulla e dendur në Shkup ka sjellë anulimin e disa linjave ajrore por, ka vështirësuar edhe lëvizjen e automjeteve.
Bashkia e Tiranës monitoron cilësinë e ajrit, ndotja ulet me 10% nga java e kaluar Masat e marra nga Bashkia e Tiranës kanë sjellë një ulje të nivelit të ndotjes krahasuar me një vit më parë, por situata
Anulohet koncesioni për kolaudimin e automjeteve frigoriferike Qeveria ka anulluar një vendim të vitit 2012, për kolaudimin e automjeteve frigoriferike njohur si “Kontrolli i Brendsh
MOTI I KEQ / Vështirësi në qarkullimin e automjeteve, shoferët të kenë kujdes Reshjet e dëborës dhe temperaturat e ulta në Maqedoni, kanë vështirësuar qarkullimin e automjeteve në Maqedoni. Në k
Reshjet e shumta të borës, ndalohet qarkullimi në rrugën Koçan-Dellçevë Në aksin rrugor Koçani-Delçevë kalimi kufitar Delçevë nga ora 15:20 është vendosur ndalim për qarkullimin e automjeteve
Kanada / Bora shkakton kaos në trafik, ja pëmomenti i përplasjes së 100 automjeteve (VIDEO) Dëbora e dendur dhe rrugët e ngrira kanë shkaktuar kaos në rrugët e Kanadasë. Temperaturat kanë shkuar në -26 gradë
Bllokohet rruga Kumanovë – Shën Nikollë dhe anasjelltas Në aksin rrugor Kumanovë-Shën Nikollë është vendosur ndalesë për qarkullim për të gjitha llojet e automjeteve në të dy d
Dëbora në Prishtinë / Spektakël nga përplasjet e automjeteve që rrëshkasin (FOTO & VIDEO) Dëbora e dendur e cila ka mbuluar Prishtinën dhe të gjithë Kosovën, është problem i madh për qytetarët të cilët lëvizin
Temperaturat nën zero në të gjithë vendin, në Dardhë trashësia e dëborës arrin në 10 cm Bora ka zbardhur Korçën këtë të mërkurë. Në qytet ka gjithashtu prezencë të theksuar të borës e cila arrin ne 7 cm, por
Partizani-Korabi, policia publikon planin e masave Ndeshja që do të luhet mbrëmjen e nesërme në Elbasan, mes Partizanit dhe Korabit do t shoqërohet nga masa të forta sigur
Parisienët do udhëtojnë falas me metro Niveli i ndotjes në kryeqytetin e Francës ka arritur vlera alarmuese, ndërsa qeveria tashmë do ndalojë qarkullimin e aut
Ndalohet qarkullimi në disa akse rrugore në Maqedoni për shkak të motit Në aksin rrugor Resnjë-Manastir përmes qafës malore Gjavat është vendosur ndalesë për qarkullim të automjeteve të rënda
Automjetet me targa të Bosnjës lejohen të hyjnë në Kosovë Ministria e Jashtme e Kosovës informon të gjithë qytetarët se nuk do të ketë asnjë pengesë në qarkullimin e lirë të auto
Ministri i LSI-së, kundër Arben Ahmetajt për akcizën e gazit të makinave Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, prezantoi në Komisionin Parlamentar për Veprimtarinë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin,