999 rezultate për

annan

Annan-Assad, marrëveshje për ndalimin e dhunës I dërguari i OKB-së dhe Ligës Arabe për Sirinë, Kofi Annan, si dhe Presidenti Bashar al Assad, kanë arritur një marrëves
Konflikti në Siri, Annan takon Assad I dërguari i OKB-së dhe Ligës Arabe për Sirinë, Kofi Annan do të takohet me presidentin sirian Bashar al Assad në Damask
Dhuna në Siri, Annan tërheq sërish vëmenjen e komunitetit ndërkombëtar Në hapje të takimit ndërkombëtar për Sirinë në Gjenevë të Zvicrës, i dërguari ndërkombëtar për Sirinë Kofi Annan theksoi
Annan dhe Moon në alarm, Siria në prag lufte Shefi i OKB-se Ban Ki Moon paralajmeroi Këshillin e Sigurimit mbi mundësinë e shpërthimit të një lufte të përgjakshme ci
Siri, Annan: Konflikti me përmasa të frikshme I dërguari special i OKB-së dhe Ligës Arabe, Kofi Annan ka bërë serish thirrje për t'i dhënë fund dhunës dhe vrasjeve ne
Annan: Damasku do respektojë planin e armëpushimit I dërguari i OKB-së dhe Ligës Arabe për Sirinë, Kofi Annan ka thënë se ka marrë siguri nga Damasku se do të respektojë p
Annan: Koha për armëpushimin s'ka mbaruar Ndërmjetësi ndërkombëtar për paqen në Siri, Kofi Annan, deklaroi se plani i tij i një armëpushimi që duhet të hynte në f
Nis zbatimi i planit të Annan Sot është dita kur pritet të hyjë në fuqi plani i të dërguarit të OKB-së dhe Ligës Arabe për situatën në Siri, Kofi Anna
20 Minuten Online: Kujdes Rihanna, po vjen Rita Gazeta zvicerane ‘20 Minuten Online’ ka shkruar një artikull në të cilin bën krahasime mes të famshmes Rihanna dhe yllit
Siria pranon planin e Annan Siria ka rënë dakord në pranimin e planit të paqes të propozuar nga Kombet e Bashkuara dhe i dërguari i Lidhjes Arabe, K
Medvedev ofron mbështetje për cështjen e Sirisë Presidenti rus, Dmitri Medvedev ka ofruar mbështetje të plotë për misionin e të dërguarit të paqes në Siri, Kofie Annan.
Annan viziton Rusinë, diskutime mbi Sirinë I dërguari special i OKB-së dhe i Ligës Arabe, Kofi Annan vijon serinë e takimeve të tij për të diskutuar mbi krizën në
Annan raporton për situatën në Siri Pas takimit me Presidentin e Sirisë Bashar al-Assad, i dërguari special i OKB-së dhe Ligës Arabe në Siri Kofi Annan do
Misioni i Annan drejtë dështimit Duket se ka dështuar misioni i dërguarit të posaçëm të OKB-së dhe Ligës Arabe, Kofi Anan për të bindur presidentin e Sir
Siri, 8 mijë të vrarë nga protestat Shifra të reja janë raportuar nga Organizata Kombeve të Bashkuara në lidhje me vrasjen në Siri. Sipas OKB-së kjo shifër
Annan-Assad, asnjë marrëveshje Pas takimi të parë të zhvilluar gjatë ditës së shtunë dhe ku rezultoi pa sukses, i dërguari i posacëm i Kombeve të Bashk
Assad: Nuk ka dialog me terroristët "Nuk mund të ketë dialog me grupe terroriste të armatosura”, kështu është shprehur Presidenti sirian Bashar al Assad në
Prioriteti i Annan, ndalimi i dhunës në Siri I dërguari i Kombeve të Bashkuara dhe i Ligës Arabe për Sirinë, Kofi Annan ka vendosur si prioritet të tij ndalimin e dh
Adele: Do doja të bëja seks me Rihannan Adele është një nga këngetaret më të suksesshme dhe më të talentuara kohët e fundit, por pasioni i saj për muzikën kalon
Kofi Annan emëroi ish - gjeneralin amerikan Steven Schook për zv. kryeadministrator në Kosovë Zëvendëskryeadministratori i ri, ish gjenerali amerikan Steven Schook, ka shërbyer edhe më parë në Kosovë si shef i staf