Pirlo një hap larg shkarkimit, Juventusi ka gati zëvendësuesin (FOTO LAJM)

Humbja e rëndë ndaj Milanit ditën djeshme e cila ishte direkte për një vend në Champions ka “lëkundur” ndjeshëm stolin e trajnerit i Pirlo i cili është një hap larg shkarkimit.

Sipas pretigjozes italianë “SPortMediasset”, zonja e vjetër ka gati zëvendësuesin e teknikut Italian i cili është zëvendësi i tij, Igor Tudor.

Tudor pritet të drejtojë skuadrëm në tre ndeshjet e fundit në kampionatit dhe në finale e Kupës së Italisë ndaj Atalantës.

Sipas medias italiane ky do të jetë një emër provizor, pasi për sezonin e ardhmën drejtusit bardhezi do të tentojnë të rikthejnë Allegrin apo edhe Zidane. /albeu.com/


Shtuar 10.05.2021 11:03