Zyrtarizami çështje orësh, Barcelona me super blerje (FOTO LAJM)

Arrihet akordi për transferimin e Memfis Depaj tek Barcelona.

Sipas asaj që raporton “CalcioMercato.com”, lojtari i cili është i impenjuar me Holandën në EURO 2020 do të lërë Lionin për të udhëtuar me destinacion Barcelonën me parametra zero.

Për yllin 27-vjeçar holandez është gati kontrata 2-vjeçare me opsionin për të tretin vit dhe me një pagë prej 5 milionë euro neto në sezon.

Sipas asaj që njofton media e njohur italiane, zyrtarizimi është çështje orësh.

Depaj me skuadrën e Lionit është aktivizuar në total në sezonin e kaluar në të gjitha kompeticionet në 40 ndeshje nga ku ka realizuar 22 gola dhe ka dhuruar 12 asist.

Shtuar 16.06.2021 12:28