Zbulohet biseda e Ronaldos me portierin pas gabimit të tij të tmerrshëm

Në fund të ndeshjes së Kupës së Botës kundër Ganës, portieri i Portugalisë Diogo Costa bëri një gabim të tmerrshëm, nga i cili Cristiano Ronaldo e kapi kokën.

Portieri nuk e pa kundërshtarin pas tij dhe hodhi topin në fushë. Portugezët ishin me fat që Inaki Williams rrëshqiti dhe nuk mundi ta ndëshkonte Kostën.

Pas ndeshjes, Cristiano Ronaldo si kapiten iu afrua Diogo Costa dhe e mbështeti.

Dialogun mes tyre e zbulon Maisfutebol.

– Duhet të qeshim! Ne fituam! ka thënë Ronaldo.

– Jo, por ishte afër… – u përgjigj Kosta.

– Edhe çfarë? Tani le të qeshim. Ne fituam. Edhe një fitore dhe mbaruam. Mund të qeshësh. ka thënë Ronaldo.

Kujtojmë se Portugalia mundi Ganën me rezultat 3:2. /G.D albeu.com/

Portugal keeper Diogo Costa did not spot Inaki Williams behind him in stoppage-time

 

Cristiano Ronaldo was left gobsmacked when Costa made the mistake

Ronaldo appeared to console Costa for his error after the game