Ylli i Real Madridit përfundon në listën e dëshirave të katër gjigantëve të Premier Ligës

Duket e gjitha e sigurt se Kylian Mbappe do të jetë nënshkrimi i madh për Real Madridin këtë verë, dhe ka një entuziazëm në rritje për ardhjen e tij në Santiago Bernabeu.

Megjithatë, ajo ka ngritur pikëpyetje se kush do të luajë sezonin e ardhshëm dhe ku, duke pasur parasysh konkurrencën për vende.

Mbappe është një titullar natyral, ndërsa Vinicius Junior është cilësuar si më i miri në botë në pozicionin e tij në muajin e fundit nga Carlo Ancelotti.

Me Jude Bellingham në formë të mirë, shumë kanë vënë në dukje Rodrygo Goes si të çuditshëm, dhe kjo është para se të konsiderojnë Joselu Mato, Brahim Diaz, Endrick Felipe dhe Arda Guler.

Braziliani thuhet se është gjithashtu i gatshëm për oferta të mira për t’u larguar nga klubi, me Manchester United, Manchester City, Arsenal, Liverpool dhe Paris Saint-Germain të gjithë të interesuar për Rodrygo nëse ai është i disponueshëm.

Megjithatë, sipas Cadena SER, ai është i vendosur të qëndrojë në klub, pavarësisht se kush do të ofrohet. Pasi i ka fituar të gjitha me Real Madridin, ai dëshiron ta bëjë këtë përsëri dhe duke ndjerë se Real Madridi ka projektin më të mirë në botë, ai dëshiron për të qenë pjesë e saj.

Në favor të tij është fakti që Rodrygo është mësuar tashmë të luajë në të djathtë, gjë që nuk është pozicioni i natyrshëm i asnjë prej sulmuesve të tjerë që në teori do të ishin përpara tij.

Përveç kësaj, Los Blancos nuk kanë nevojë për shitje dhe Ancelotti është një tifoz i madh i tij.

Sulmuesi 23-vjeçar ka luajtur një rol të rëndësishëm në triumfet e Real Madridit në vitet e fundit, por edhe këtë vit nëse duan të fitojnë La Ligën. Nuk ka dyshim se Rodrygo ka qenë shumë më pak i qëndrueshëm nga sa prisnin shumë këtë sezon.

Me largimin e Karim Benzema, shumë prisnin që Rodrygo të merrte mantelin e një prej golashënuesve më të mirë së bashku me Vinicius, por ka qenë Bellingham ai që ka qenë shumë më vendimtar para portës. /Telegrafi/


Shtuar 2.04.2024 16:47