Thellohet hendeku, 5 klube angleze zyrtarizojnë tërheqjen nga Superliga Evropiane

Thellohet gjithnjë e më shumë hendeku. Super Liga e Europës drejt dështimit. Së fundmi, nëpërmjet deklaratave në faqet zyrtare, 5 klubet e Premier Ligës kanë zyrtarizuar tërheqjen.

Liverpool, Manchester United, Manchester City, Tottenham dhe  Arsenal , kanë njoftuar edhe zyrtarisht se nuk do të jenë garë e Super Ligës, duke hequr dorë nga plani i tyre fillestar.

Përmes një postimi në uebfaqet e tyre zyrtare, të gjitha klubet e Anglisë njoftuan që kanë bërë prapaktheu. Madje, klubi i Arsenali u kërkoi falje tifozëve të tyre, duke u thënë se nuk do ta përsërisin një gabim të tillë më.

 


Shtuar 21.04.2021 08:18