Tabela e transferimeve: Laçi e Partizani më aktivët, si kanë ndryshuar 10 ekipet e Superiores

Mendja te sezon i ardhshëm, 2021-2022. Në 10 klubet e Superiores kanë nisur nga puna për të nënshkruar kontratat e reja. Shumë futbollistëve u kanë përfunduar marrëveshjet dhe pritet të ketë një numër të konsiderueshëm rinovimesh.

Gjithashtu edhe shumë lojtarë do të largohen. Normalisht ata do të zëvendësohen me të tjerë.

TEUTA
Afrime: Aldrit Oshafi  (rikthim nga huazimi)
Largime: Iran Jr., Denis Pjeshka, Aleksandros Kouros
Nën kontratë: Silvio Zogaj, Blerim Krasniqi, Erando Karabeci, Asion Daja, Ildi Gruda
Trajner: Edi Martini (I konfirmuar)

VLLAZNIA
Afrime: Egzon Shimaj, Darko Bulatovic
Largime: Herald Marku, Aleksandar Isaevski, Demir Imeri, Albion Avdijaj, Salim Cisse, Dajan Shehi
Nën kontratë: Erdenis Gurishta, Ardit Hoxhaj, Arsid Kruja, Mevlan Adili, Abdurrahman Fangaj, Uheid Hoxha
Trajner: Thomas Brdaric (I konfirmuar)

PARTIZANI
Afrime: Agim Dajçi (rikthim nga huazimi), Emiljano Musta, Herald Marku, Dajan Shehi
Largime: Roberto Dominguez, Donald Mëllugja, William Cordeiro, Erald Çinari, Jasir Asani, Eneo Bitri, Hektor Idrizaj, Esin Hakaj
Nën kontratë: Loti Celina, Geri Selita, Valentino Murataj, Kristi Kote, Ferhan Hasani, Tedi Cara, Stenio Junior, Jurgen Bardhi, Alban Hoxha, Aldo Teqja
Trajner: Ilir Daja (I konfirmuar)

LAÇI
Afrime: 
Klinti Qato, Saliou Guindo, Bashkim Velija, Marco Roganovic, Mario Dajsinani
Largime: Kyrian Nwabueze, Adolf Selmani, Dorian Kërçiku, Klejdi Rapo, Bryan Joel Rodriguez, Albion Marku, Redon Xhixha, Erhun Obanor, Edmir Sali. Emiljano Musta
Nën kontratë: Alen Sherri, Mentor Mazrekaj, Van-Dave Harmon, Iljasa Zylfiu, Rudolf Turkaj, Julian Shehu, Ardit Deliu, Regi Lushkja, Lucas Ramos, Renato Malota
Trajner: Shpëtim Duro

TIRANA
Afrime:
Largime: 
Elton Cale, Agustin Torassa, Idriz Batha, Kristi Vangjeli, Jurgen Vrapi
Nën kontratë: Visar Bekaj, Kristijan Toshevksi, Jocelin Behiratche, Marsel Ismajlgeci, Jurgen Çelhaka, Omar Musaj, Andri Stafa, Enes Kuka, Richard Danso, Tim Vayrynen, Taulant Seferi, Grent Halili, Filip Najdovski
Trajner: Orges Shehi (I konfirmuar)

KUKËSI
Afrime: 
Ardit Hila, Klejdi Daci
Largime:
 Patrick Eze, Numan Kurdic, Vesel Limaj, Mehdi Hetemaj, Godberg Cooper, Matheus Leiria, Mate Tsintsadze, Rolandas Baravykas, Blerim Kotobelli
Nën kontratë: Bruno Lulaj, Altin Bytyçi, Redon Dragoshi, Ersil Ymeri, Albin Gashi, Agim Ibraimi, Gjelbrim Taipi, Besir Demiri
Trajner: –

SKËNDERBEU
Afrime:
Largime:
 Bekim Rexhepi, Leard Sadriu, Shqiprim Taipi, Mario Dajsinani
Nën kontratë: Jorgo Meksi, Abbey Agbodzie, Jean Victor, Dennis Dowouna, Alban Shabani, Alfred Mensah
Trajner: Migen Memelli (I konfirmuar)

KASTRIOTI
Afrime: 
Franci Lena, Redon Danaj (Rikthime nga huazimet)
Largime: 
Patrik Bardhi, Realf Zhivanaj, Ermir Rezi, Amer Duka, Xhulio Mehmeti, Arbër Basha, Silvester Shkalla, Silvio Vokrri, Klejdi Daci, Fjorald Deliaj
Nën kontratë: Henry Okebugwu, Devid, Agnaldo Moraes
Trajner: Ramazan Ndreu

DINAMO
Afrime: 
Marin Abazaj
Largime: 
Emiljano Hidri, Artion Alillari, Moustapha Djidjiwa, Miklovan Pere, Dejvi Bilali, Nico Paterni
Nën kontratë: Maranhao, Klaudio Hyseni
Trajner: Bledi Shkëmbi

EGNATIA
Afrime: 
Franc Ymeralilaj
Largime: 
Marcos Ramos, Orian Xhemalaj, Jurgen Vogli, Brixhild Brahimaj, Endrien Magani, Alked Çelhaka
Nën kontratë: Ndriçim Shtubina, Dren Gashi, Klevis Hasanbelli, Jackson, Gëzim Krasniqi, Ildian Shyti, Bruno Puja, Artur Magani,
Trajner: Gugash Magani (I konfirmuar)

Shtuar 18.06.2021 09:50