Shkëmbi: Mendoj që ndoshta 6 pikë nuk janë pozitive

Trajneri i Dinamos, Bledi Shkëmbi ka folur pas përdundimi të derbit.

Ai tha se 6 pikë nuk janë dhe aq pozitive dhe se është i bindur se ekipi do të përmirësohet më shumë në ndeshjet e ardhshme.

Shkëmbi: “Duke e njohur Sofranac mendoj që nuk ka nevojë për kritika. Është një lojtar me eksperiencë, një lojtar shumë stabël te ekipi jonë. Por e di që në futboll bëhen gabime në atë moment që ti nuk e pret. Më erdhi keq edhe për Sofranac por edhe për ekipin. Deri në ato momente po bënim një lojë të mirë dhe do ishte akoma më bukur ta vazhdonim të barabartë lojën deri në fund.

Mbulimi i Kaçes? Po, është e vërtetë. Duke ndjekur kundërshtarin, duke e studiuar kundërshtarin. Kaçe është një pikë referimi i Partizanit. Një lojtar me shumë eksperiencë dhe e menduam në këtë mënyrë. Në pjesën e parë shkoi mirë, pastaj pas daljes me karton të kuq gjithçka u bë më e vështirë. Shumë falenderime për djemtë, për sakrificën që bënë.

Mendova të ndërroja krahët, duke futur Bardhin, Haxhiun apo Maliqin, që janë lojtarë të shpejtë. Mendova për Ibraimin që do ishte  pika e referimit tonë, që për mua bëri shumë mirë dhe e bëri për notën 10 deri në momentin që ishte. Ishte ai lojtari që mbante në presion në momentin që  merrte topin gjithë ekipin kundërshtar dhe mendoj që deri diku dolën mirë. Po të ndërroja Ibraimin nuk i dihej çfarë mund të ndodhte.

Mendoj që ndoshta 6 pikë nuk janë pozitive, nuk janë ato që donim. Por unë personalisht, duke marrë para sysh të gjitha çfarë kanë ndodhur që nga dita e parë, me mënyrën si po stërvitet dhe po luan skuadra, unë jam i kënaqur deri në këtë moment. Patjetër që kemi mundësi më shumë dhe jam i bindur që ndeshje pas ndeshje do të përmirësohemi më shumë dhe do jemi më efikas për të marrë pikët”. /albeu.com/


Shtuar 1.10.2021 22:44