Shkak Covid-19, këto janë 5 ndeshjet që rrezikohen në Serie A

Topi për ASL. Fjala e fundit e kanë ata sërish. Sepse frika që lidhet me një bum të infeksioneve edhe në Serinë A pas këtyre festave të Krishtlindjeve u reflektua në raundet e ndryshme të kryera kur aktiviteti rifilloi.

Janë pothuajse tetëdhjetë futbollistë pozitivë në Covid-19 , të paktën deri mbrëmë, dhe ky ritëm duket se nuk do të ndalet kollaj.

Kështu, në prag të rikthimit në fushë, vendimet e Autoriteteve të ndryshme Vendore Shëndetësore janë më të pritura sesa lista e lojtarëve të thirrur apo fjalët e trajnerëve në konferencat për shtyp para ndeshjes.

Ndeshjet e rrezikuara janë:

-Juventus vs Napoli

– Salernatiana vs Venezia

– Sampdoria vs Cagliari

– Atalanta vs Torino

– Spezia  vs Verona r.t/albeu.com


Shtuar 5.01.2022 12:11