Shihet si zëvendësuesi i Casemiros, ylli i Licesterit futet në radarin e Real Madrid

Real Madridi është ende në kërkim të një pjese në qendër të fushës që mund të marrë përsipër nga Casemiro në faza të ndryshme të sezonit. Nga klubi kanë frikë për grumbullimin e minutave të brazilianit dhe shpresojnë që të mund të specifikojnë ardhjen e një lehtësimi në merkato të ardhshme.

Siç theksohet nga Anglia, Real Madridi i ka vënë sytë te Wilfred Ndidi. Futbollisti nigerian mbërriti në Leicester në verën e vitit 2016 për të zëvendësuar largimin e Kante për Chelsea dhe që atëherë është bërë një pjesë e rëndësishme e ekipit .

Me një kontratë në fuqi deri në qershor 2024, është një opsion i realizueshëm për bardhezinjtë në një transferim që mund të realizohet për 60 milionë euro. Problemi kryesor për mbylljen e operacionit nuk do të ishte çmimi i lartë i transfertës por statusi i tij jashtë BE-së. Tani për tani, Real Madrid ka Rodrygo, Vinícius dhe Militao, kështu që do të ishte e nevojshme të lirohej një vend. r.t/albeu.com


Shtuar 15.11.2021 16:34