Rabiot vazhdon negociata për kontratën e re me Juventusin

Adrien Rabiot do të jetë lojtar i lirë nga 1 korriku, por pavarësisht interesimit të Manchester United, Newcastle United dhe Inter , agjenti i tij vazhdon të diskutojë një kontratë të re me Juventusin.

Mesfushori iu bashkua Juventusit kur kontrata e tij me Paris Saint-Germain përfundoi në verën e vitit 2019.

Ai nënshkroi një marrëveshje afatshkurtër një vit më parë, pasi largimi i tij dukej i pashmangshëm, por tani është kthyer në të njëjtën situatë me skadimin që vjen më 30 qershor.

Sipas Calciomercato.com, Juventusi është i përgatitur t’i ofrojë atij një kontratë me vlerë 8 milionë euro neto për sezon, që nuk është larg kërkesave të tij prej 10 milionë eurosh në vit.

Ardhja e trajnerit të ri Thiago Motta gjithashtu ka të ngjarë të ndihmojë në zbutjen e situatës, pasi Rabiot ishte shoku i tij i skuadrës në PSG.

Tani që Bianconerët janë rikthyer në Ligën e Kampionëve dhe janë kualifikuar gjithashtu në Kupën e Botës për Klube 2025, Rabiot ka më shumë motivim për të qëndruar në Torino. /Telegrafi/


Shtuar 6.06.2024 23:04