“PSG interesohet për mua? Jo faleminderit, dua të pensionohem te Barcelona

Pas një sezoni të komplikuar nga dëmtimet, Ansu Fati synon të jetë një nga lojtarët e rëndësishëm të Barçës sezonin e ardhshëm dhe sulmuesi dha një intervistë në kanalin francez “Canal+’ në të cilën u pyet për interesin e pretenduar që kishte Paris Saint – Germain firmosi atë vitin e kaluar. Ansu e bëri të qartë se ai mendon vetëm për Barçën dhe as nuk e dinte që PSG ishte pas tij.

Fati ka në mendje vetëm suksesin në “Camp Nou” dhe pranoi se ishte e veçantë të trashëgonte numrin 10-të të Lionel Messit.

A është PSG e interesuar për të nënshkruar me mua? “E vërteta është se nuk e di. Këto janë gjëra që agjenti im dhe prindërit e mi i kanë. Që në fillim të gjithçkaje i thashë agjentit tim dhe babait tim se cili ishte qëllimi im, që ishte të qëndroja. Në klub e kam të qartë në kokën time, po, shpresoj të mund ta bëj të gjithë karrierën time këtu.

Me largimin e Leos pata një numër tjetër që ishte 17. Më thirri klubi dhe më tha propozimin që kishin, se donin të ma jepnin numrin 10-të. Klubi më tha që kapitenët e pranuan dhe për mua është një nder. Nëse je te Barça, duhet të jesh i përgatitur për gjithçka. Leo i ka dhënë shumë Barçës dhe duke e parë atë në një klub tjetër. Shpresoj që gjithçka të shkojë mirë”, ka theksuar sulmuesi.

Gjatë intervistës, Fati u pyet për rekordet e shumta që ka thyer në karrierë dhe sulmuesi theksoi se tani i  vlerëson më shumë pas kalvarit të tij me lëndimet.

“Jam i lumtur që kam ato nota. As që mendoj për të gjitha rekordet që kam thyer. Më kanë thënë gjithmonë pas ndeshjeve. Ansu duhet të vish të bësh një intervistë sepse ke thyer rekord. Per momentin nuk i dhashë rëndësinë se çfarë është, sepse thjeshtë dua të luaj dhe s’më intereson asgjë tjetër” ka përfunduar Fati. /h.ll/albeu.com

Shtuar 30.05.2022 19:57