Premier League/ Aston Villa – Manchester United, formacionet zyrtare

Aston Villa do të ketë përballë skuadrën e Manchester United në kuadër të javes së 35-të të Premierligës.

“The Red Devils” janë të pozicionuar në pozitën e dytë me 67 pikë dhe dy ndeshje më pak të zhvilluara se rivalët e tyre.

Mjafton pikët e plota nga dy ndeshjet e ardhshme dhe matematikisht vendi i dytë do të sigurohej nga ata.

Në anën tjetër, Aston Villa ka pasur një sezon relativisht të mirë, ata gjendën në pozitën e 11-të me 48 pikë, një pikë më pak se Arsenali.

Për Manchesterin mungojnë Daniel James dhe Anthony Martial.

Për Aston Villan, Trezeguet mungon ndërsa Morgan Sanson është në dyshim.

Formacionet zyrtare:

Aston Villa: Martinez, Cash, Konsa, Mings, Targett, Luiz, McGinn, Traore, Barkley, El Ghazi, Watkins.

Manchester United: Henderson, Lindelof, Maguire, Pogba, Rashford, Greenwood, Fred, Fernandes, Shaw, Wan-Bissaka, McTominay.


Shtuar 9.05.2021 14:25