Perisiç duket larg Inter-it, pista Kostiç më konkrete për në janar

Anësori kroat, Ivan Perisic duket se nuk do të rinovojë kontratën me zikaltërit në verën që vjen dhe kështu do të kërkojë largimin me parametra zero. Perisiç dëshiron të vazhdojë karrierën e mbetur në Bundesliga dhe ta mbylli aty kapitullin e tij të futbollit. Momentalisht të interesuar për kroatin janë Ëolfbsurg dhe Dortmund.

Inter duket se është shumë pranë mbylljes së marrëveshjes me Filip Kostiç për në janar. Frankfurti është gati të pranojë shumën e 10 milion euro për ta lënë të lirë serbin dhe Inter është gati t’i ofrojë një pagë 2,5 milion euro plus bonuse./h.ll/albeu.com


Shtuar 23.11.2021 15:22