Chelsea pranë marrëveshjes me yllin e shumëkërkuar të Monacos

Chelsea mposht konkurrencën e klubeve të tjera përsa i takon talentit të Monaco Aurelien Tchouameni.

Sipas mediave “Blutë e Londrës” duket se kanë binudr drejtuesit e klubit nga Principata të pranojnë ofertën prej 50 milionë eurosh për katonin e 21-vjeçarit, kontrata e të cilit skadon në 2024.

Mesfushori konsiderohet një lojtarët më me prespektivë, duke tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha europiane.
Liverpool, Manchester City, Juventus dhe Real Madrid janë në garë për kartonin e futbollistit, por londinezët duket se janë në avantazh dhe me shumë mundësi gjatë janarit do të bëjnë të mundur finalizimin e marrëveshjes.


Shtuar 23.11.2021 15:20