“Për të, unë do të kërceja nga çatia”, Zidane ka folur për gruan e tij

Dashuria e madhe e një futbollisti të madh dhe një trajneri të madh.

Në vitin 1989, në moshën shtatëmbëdhjetë vjeç, Zidane, atëherë duke luajtur për Bordeaux në Francën e tij të lindjes, u takua dhe ra në dashuri me bukuroshen Veronica, e cila atëherë ishte vetëm 18 vjeç. Veronica Lentisco-Fernandez, me origjinë nga Rodez, ishte shoqëruesja e mesfushorit për shumë vite.

Çifti u martua pesë vjet pasi u takuan më 29 maj 1994.

“Kur e takova, isha gati të hidhesha nga çatia për ta kthyer atë”, i tha Zidane biografit të tij Ermel.

Së bashku me Veronica rritën katër djem, të gjithë ndoqën gjurmët e babait të tyre dhe u bënë futbollistë: Enzo Zidane (1995), mesfushor sulmues, Luca Zidane (1998), portier, Theo Zidane (2002), sulmues, Elyas Zidane (2005). ), mesfushori.

Familja e ngushtë e Zidane besohet të ketë qenë një faktor i madh në suksesin e tij si lojtar dhe trajner. /albeu.com/

Shtuar 24.08.2022 21:55