“Neymar na kontaktoi, donte të vinte në Camp Nou”

Joan Laporta ka befasuar me fjalët e tij për Esport3. Numri 1 i Barcelonës deklaroi se Neymar ka kontaktuar klubin e Barcelonës duke shprehur dëshirën për t’u rikthyer në Camp Nou.

Neymar ishte gati që të ribashkohej me Messin, por Neymar nënshkroi marrëveshje të re me PSG-në dhe kthimi në Barçë dështoi.

“Po, ne tentuam të nënshkruajmë me Neymarin përsëri”.

“Ai na kontaktoi dhe donte të vinte”, tregoi Laporta.

Neymar e nënshkroi marrëveshjen e re me PSG-në në maj, e cila do ta mbajë atë në kryeqytetin francez deri në verën e vitit 2025. /albeu.com/


Shtuar 7.09.2021 12:58