Ndidi është opsioni i preferuar për të zëvendësuar Casemiron

Real Madridi ka kërkuar një zwvendwsues për Casemiron, një futbollist që regjistron një numër të madh minutash çdo sezon dhe që gjithashtu, kur nuk është në fushë për shkak të dëmtimit apo sanksionit, nuk ka asnjë zëvendësues në skuadër.

Carlo Ancelotti ka transmetuar që në ditën e parë të kthimit të tij në bordin e drejtorëve nevojën për të shtuar para për bërthamën që mund të ushtrojë në pozicionin e brazilianit, ndaj drejtuesit e sportit prej muajsh kanë hetuar tregun europian.

Lojtari me statistikat më të mira është Wilfred Ndidi i Licerter City-t. Ndërkombëtari me Nigerinë i ka të gjitha mundësitë për të zëvendësuar Casemiron dhe tani është koha që “galaktikët” të bindin “dhelprat”. /albeu.com


Shtuar 12.12.2021 18:44