Moment prekës! Humbi të gjithë të afërmit nga tërmeti, trajneri i akademisë nxjerr lojtarët nga rrënojat (VIDEO)

Prej dy ditësh sytë e mbarë boës janë kthyer nga Turqia dhe Siria, pas tragjedisë së rëndë, ku u goditën ga një tërmet me magnitudë 7.8, i cili la pas mbi 5 mijë të vdekur deri në këto momente, dhe mijëra të tjerë të plagosur dhe nën rrënoja.

Ndërkohë që në rrjet po qarkullojnë pafund video prekëse si ato të shpëtimit të njerëzve, por edhe ato të nxjerrjes së personave të pajetë nga rrënojat.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e mediave ëhstë veprimi i trajnerit të akademisë së futbollit në qytetin Hatay, Adin Gunandin, i cili edhe pse humbi gjithë familjen e tij nga tërmeti, dhihet teksa ndihmon lojtarët e tij të rinj të dalin nga rrënojat.

Një gjest vërtetë prekës. Plagët e këtij tërmeti tragjik nuk do të harrohen kurrë, por ky është momenti për të ndhmuar që të shpëtohen sa më shumë jetë, ky ka qenë edhe mesazhi që ka lënë të nënkuptohet nga ana e trajnerit të akademisë së futbollit.


Shtuar 7.02.2023 17:44