Luis Enrique u cilësua patetik për atë që i bëri Keylor Navasit gjatë ndeshjes së fundit të tij për PSG-në

Luis Enrique është kritikuar për atë që i bëri Keylor Navas në ndeshjen e tij të fundit në shtëpi për PSG-në.

Të dielën, Kylian Mbappe luajti ndeshjen e tij të fundit në Parc des Princes përpara një lëvizjeje të pritshme në Real Madrid gjatë verës.

Sulmuesi francez njoftoi largimin e tij të premten dhe do të largohet nga klubi si transferim i lirë pas shtatë sezonesh në kryeqytetin francez.

Ai ishte kapiten i skuadrës në humbjen 3-1 ndaj Toulouse dhe megjithëse nuk pati një përjashtim të veçantë, ai mori një transparent nga ultrasit e klubit pas portës.

PSG fitoi titullin e Ligue One më pas dhe Enrique përshëndeti Mbappen për atë që arriti me klubin.

Por Navas nuk mori shumë, pavarësisht se konfirmoi më parë largimin e tij në Instagram.

“Ka qenë një nder të mbroj këtë simbol në këtë stadium të jashtëzakonshëm”, ka shkruar ai.

“Ka ende objektiva përpara, por nuk doja të humbisja mundësinë për t’i dhënë lamtumirën asaj që ka qenë shtëpia ime”.

Edhe pse titulli u fitua, kostarikani ishte një zëvendësues i papërdorur pasi 22-vjeçari Arnau Tenas ishte në portë.

Mbappe tregoi respekt për ish-lojtarin e Real Madridit duke ndarë një përqafim me të në stol. /Telegrafi/


Shtuar 13.05.2024 16:06