Lajm i keq për Real Madridin, sulmuesi i mbetet “stok” në skuadër, asnjë ofertë

Real Madridi gjatë këtij afati kalimtar ka tentuar të pastrojë skuadrën, duke larguar lojtarë që përdoreshin pak ose aspak nga Carlo Ancelotti.

Deri më tani janë larguar Bale, Isco dhe Marcelo që u përfunduan kontratat me klubin e bardhë, ndërsa u huazua te Fiorentina Luka Jovic dhe u shit drejt Getafes, Bojra Mayoral.

I vetmi i padëshiruar i mbetur në skuadër momentalisht është Mariano Diaz. Sulmuesi nga Republica Domenikane prej kohësh po kërkon një destinacion të ri, por duket se asnjë skuadër nuk është e interesuar për të.

Lajmin e ka dhënë agjenti i lojtarit, David Aranda i icli në një intervistë për Defensa Centrol u shpreh:”Askush nuk më ka kontaktuar dhe nuk asnjë lajm”. /albeu.com