Këta janë lojtarët që ka piketuar Newcastle në janar

Situata e skuadrës së Newcastle është mjaft e ndërlikuar. Të fundit në Premier League , “Magpies” u duhet të luftojnë për të shmangur rënien në Championship.

Nëse kalimi nën flamurin saudit shkaktoi entuziazëm te tifozët, realiteti në fushë është krejt ndryshe. Megjithatë, pavarësisht situatës së vështirë drejtuesit e rinj të ekipit janë optimiste për të ardhmen. Sipas informacioneve të “Telegrafit” , këta të fundit po mendojnë të kryejnë disa blerje të mëdha në merkaton dimërore.

Kështu, Newcastle po shikon lojtarë si Jesse Lingard, Ross Barkley, James Tarkowski, Harry Winks dhe Kieran Trippier. Mbetet për t’u parë nëse këto lojtarë do të dëshirojnë të përballojnë sfidën në javët e ardhshme.


Shtuar 2.12.2021 19:52