Kalim fantastik i Messit, kjo po cilësohet si lëvizja e vitit nga argjentinasi (VIDEO)

Leo Messi shkëlqeu mbrëm në ndeshjen ndaj Huescas të fituar me rezultatin e thellë, 4-1.

Në aksionin e golit të parë të shënuar nga Messi, fillimisht vjen një lëvizje e mrekullueshme nga argjentinsa që turpëron kundërshtarin.

Mediat botërore po e cilësojnë “magjinë” e Messit si lëvizjen dhe driblimin më të bukur të vitit i cili më pas u finalizua me supergol. Jorge Pulido kishte detyrën e vështirë për të mbuluar 6 herë fituesin e Topit të Artë, por mesa duket e kishte të pamundur t’i shpëtonte turpit./albeu.com/


Shtuar 16.03.2021 13:58

Tags: ,