Përfshihet nga flakët apartamenti te “21 Dhjetori” në Tiranë

Një apartament në zonën e 21 Dhjetorit në Tiranë është përfshirë nga flakët. Mësohet se zjarr ka rënë në një katin e dytë të një pranë rrugës “Mihal Ciko”.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar.

Ndërkohë zanorët e zonës dyshojnë se zjarri është i qëllimshëm, kur një person ka tentuar t’i vërë flakën vetes, por se pritet që të verifikohet pas hetimeve.

“Ne kemi tmerr këtë, na çmendi, na hoqi trurin më burrë”, dëgjohet të shprehet një banor.

Në këtë zonë ndodhet edhe një çerdhe fëmijësh dhe ndodhet disa metra larg Qendrës së Zjarrfikësve./albeu.com


Shtuar 16.03.2021 13:45