Jo vetëm Arteta, për Asension interesohet edhe Allegri

Massimiliano Allegri e ka të qartë se për të rikthyer titullin e liderit të Serisë A, përveç garës me garanci në Serinë A, duhet të shtojë edhe përforcime cilësore dhe më shumë pas lamtumirës verën e kaluar të Cristiano Ronaldos.

Një nga futbollistët që ka kërkuar Fede Cherubini, drejtori sportiv i Bianconero-s, nuk është askush tjetër veçse lojtari i Real Madridit, Marco Asensio. Spanjolli nuk e kapur versionin e tij para dëmtimit dhe bardhezinjtë tashmë kanë varur posterin e transferueshëm.

Me përfundimet e mbuluara dhe me shpresën për të mbyllur nënshkrimin e një “9” të klasit botëror, si Mbappé ose Haaland verën e ardhshme, ideja e klubit Chamartín është të vendosë anësorin në shitje në tregun e dimrit për të provuar për të bërë para.

Në ditët e fundit të merkatos së verës, “Zonja e Vjetër” tashmë kërkoi Asension, por ai e refuzoi propozimin i bindur se ai mund të ishte pjesë e planeve të Ancelottit. Tani që e dini se është një opsion i tretë për sulmin në krahë, situata është ndryshe dhe në lojë është mundësia për të shkuar në Kupën e Botës në Katar me Spanjën.

Juventusi e do atë por edhe Arsenalin, oferta më e mirë do të jetë ajo që e merr, qoftë në janar, qoftë në verë. /albeu.com


Shtuar 16.11.2021 15:33