Ishte pranë rikthimit në fushë, Osimhen pozitiv me Covid-19

Sulmuesi i Napolit, Osimhen ishte pranë rikthimit në fushë pas një dëmtimi të rëndë, por sot ai ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Kujtojmë që ditën e djeshme, negeriani kishte ditëlindjen dhe nuk dihet nëse kjo ka qenë shkak për infektimin e tij.

23-vjeçari bëri një nisje fantastike të sezonit, para se dëmtimi ta detyronte të ndalonte. Gjithashtu ai mbetet një çështje mes Napolit dhe Nigerisë e cila e ka ftuar lojtarin për Kupën e Afrikës. /albeu.com

📌 La SSC Napoli comunica che il giocatore Victor Osimhen è risultato positivo, asintomatico, al Covid-19 durante l’esecuzione del tampone prima del viaggio in Italia, dove domani era prevista una visita di controllo del Prof. Tartaro. pic.twitter.com/AyMYeXqTaW

— Official SSC Napoli (@sscnapoli) December 30, 2021


Shtuar 30.12.2021 11:26