Interi në bisedime me mbrojtësin gjerman (FOTO LAJM)

Inter mesa duket e ka seriozisht për mbrojtësin gjerman, Ginter.
Fituesi i Kupës së Botës me Gjermaninë në vitin 2014 sheh kontratën e tij të skadojë në qershor të vitit 2022 me Borussia Monchengladbach dhe deri tani nuk marrëveshje rinovimi.
Sipas “Calciomercato.com”, kampionët e Serie A, Interi dhe Barcelona janë ndër klubet e interesuara për të siguruar shërbimet e tij. Paga e tij prej 3 milionë euro në vit është e qëndrueshme për Nerazzurrët, të cilët thuhet se janë në ‘pole-position’ për të nënshkruar me 27-vjeçarin në fund të sezonit. Ginter ka luajtur 12 ndeshje në të gjitha garat me Monchengladbach këtë sezon dhe mund të nënshkruajë një marrëveshje para-kontrate me çdo klub nga janari përpara një transferimi të lirë në verë. Ginter nuk është lojtari i vetëm i monitoruar nga Nerazzurrët. Sipas të njëjtit raport, portieri i Ajaxit, Andre Onana do të transferohet në San Siro në fund të kontratës së tij në qershor.
Interi po vëzhgon gjithashtu Lorenzo Insigne të Napolit. Ylli i Italisë nuk është askund afër arritjes së një marrëveshjeje për të zgjatur kontratën e tij që skadon me Partenopei./h.ll/albeu.com


Shtuar 26.11.2021 18:35