Insiston Carragher: Leo Messi nuk i jep PSG-së asnjë shans për të fituar Ligën e Kampionëve

Jamie Carragher lëshoi ​​një verdikt për Lionel Messin dhe kolegët e tij pasi Paris Saint-Germain mori një “shuplakë” në Ligën e Kampionëve nga Manchester City .

Gjigantët francezë u mundën 2-1 në Etihad të mërkurën mbrëma, pasi golat e pjesës së dytë të Raheem Sterling dhe Gabriel Jesus përmbysën golin e parë të Kylian Mbappe.

Rezultati do të thotë që City të përfundojë në krye të Grupit A ndërsa PSG përballet me mundësinë e një kundërshtari më të vështirë në 1/16 për t’u kualifikuar në vendin e dytë.

Ishte gjithashtu një mbrëmje tjetër zhgënjyese për një sulm të mbushur me yje që shumë e konsiderojnë si më të mirën në Evropë, me Messin dhe Neymarin që po luftojnë për të bërë një ndikim kundër kundërshtarëve të tyre dominues.

Carragher akuzoi dyshen, si dhe golashënuesin Mbappe, për dështimin për të tërhequr peshën e tyre për skuadrën pasi ai derdhi ujë të ftohtë mbi shanset e PSG-së për të ngritur Ligën e Kampionëve.

Ata nuk kanë absolutisht asnjë shans për të fituar Ligën e Kampionëve, Paris Saint-Germain, absolutisht asnjë shans”, thotë ndër të tjera Carragher. /albeu.com


Shtuar 25.11.2021 12:23