I parikuperueshmi Hazard mungon në stërvitje, në rrezik ndeshja me Atalantën

Eden Hazard është mungesa kryesore në stërvitjen e Real Madrid para ndeshjes së nesërme kundër Atalanta. Në 15 minutat e para të hapura për mediat, belgu nuk ishte në fushën e lojës, gjë që ul shanset që ai të jetë i gatshëm për ndeshjen në Champions, njofton MARCA.

Një lajm i keq për Madridin dhe, mbi të gjitha, për 7-tën e ekipit të bardhë, i cili ishte rishfaqur pas dëmtimit të tij të fundit ndaj elche, duke luajtur vetëm 15 minuta. Rikthim? Plagosje e re? Problemet fizike nuk duket se e lënë të qetë një Hazard i cili mezi ka luajtur këtë sezon.

Tani për tani, nuk ka asnjë raport mjekësor që flet për dëmtimin e ri të Hazard në Real Madrid, por situata e lojtarit është më shumë se shqetësuese. Hazard tashmë ka humbur 21 ndeshje për shkak të dëmtimeve këtë sezon, pasi ka qenë në gjendje të marrë pjesë në vetëm 14. Rekordi i minutave të tij është vetëm 646 dhe ai ka tre gola këtë sezon, dy në LaLiga dhe një në Ligën e Kampionëve. /albeu.com/


Shtuar 15.03.2021 12:16