Shoqëruesi i Dora Bakoyannis vret 23-vjeçarin, policia fsheh ngjarjen

Një incident i rëndë ka ndodhur jashtë parlamentit mesditën e së premtes, ku shoqëruesi i Dora Bakoyannis përplasi për vdekje një motoçiklist.

Një video është bërë virale tashmë në internet ku shihet qartë se 23-vjeçari po debatonte me një polic të trafikut rrugor para parlamentit për faktin se nuk mbante maskë.

Nga ana tjetër, motra e viktimës ka bërë thirrje që kushdo që di diçka në lidhje me incidentin të dëshmojë sa më parë.

Sipas burimeve të policisë greke, shoferi i makinës zyrtare që u përfshi në aksident jashtë parlamentit, të premten pasdite, nuk u arrestua, sepse aksidenti nuk rezultoi fatal dhe ai nuk u largua po qëndroi në vendin e ngjarjes./abcnews


Shtuar 15.03.2021 12:10