I infektuar me Covid-19, Antonio Cassano shtrohet në spital

Antonio Cassano është shtruar në spital për shkak të përkeqësimit të gjendjes së tij shëndetësore nga Covid-19.

Gruaja e tij Carolina Marcialis kishte konfirmuar përmes mediave sociale se Cassano rezultoi pozitiv me COVID-19 gjatë festave të Krishtlindjeve dhe ishte i izoluar në shtëpi.

Ishte raportuar gjerësisht se Cassano nuk ishte vaksinuar, por Marcialis njoftoi përmes Instagram Stories se ai kishte marrë dy doza dhe nuk e kishte marrë ende përforcuesin.

Sipas ‘Genova Today’, ‘Il Messaggero’ dhe burimeve të tjera, gjendja e tij u përkeqësua gjatë dy ditëve të fundit dhe Cassano tani është një pacient i shtruar në spitalin San Martino në Genoa.

Marcialis shkroi në Instagram Stories: “Antonio është në spital dhe po shkon mirë”.

Ai nuk është ish-lojtari i parë që është shtruar në spital me komplikime nga COVID-19, pasi shoku i skuadrës së Romës së Cassano, Daniele De Rossi, kishte nevojë për oksigjen shtesë në prill 2021. /


Shtuar 5.01.2022 15:59