Hollandë 1-1 Angli, mbyllet baraz pjesa e parë

Holanda e Anglia u ndanë baras pas 45 minutëshit të parë në gjysmëfinalen e dytë të “EURO 2024”.

Të parët në epërsi në ndeshjen e sontme dolën holandezët me anë të Xavi Simons në minutën e 7-të të ndeshjes.

Më pas, Anglia e mori krejtësisht lojën e dorë dhe përmes një penaltie diskutabile shënoi Harry Kanë në minutën e 19-të të takimit.

Kombëtarja angleze pati edhe disa raste të tjera, por që nuk arriti të shënojë më në pjesën e parë. /GazetaExpress.


Shtuar 10.07.2024 21:53

Tags: