Formacionet e mundshme Inter-Juve, Inzaghi ka të gjithë ekipin në dispozicion

Sot në mbrëmje do të luhet finalja e Superkupës midis Inter-Juventus.

Është një derbi i cili premton emocione dhe spektakël të vërtetë. Inzaghi sot ka në dispozicion të gjithë ekipin, ndërsa Juventus nuk ka disa nga më kryesor në dispozicion.

Formacionet e mundshme:

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro.

Në stol: Radu, Cordaz, Ranochia, D’Ambrosio, Kolarov, Darmian, Dimarco, Gagliardini, Vecino, Vidal, Sensi, Correa, Sanchez.

JUVENTUS (4-4-1-1): Perin; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; McKennie, Locatelli, Rabiot, Bernardeschi; Kulusevski; Morata.

Në stol: Szczesny, Pinsoglio, Bonuçi, De Winter, Danilo, Pellegrini, Arthur, Bentancur, Dybala, Aké, Kaio Jorge, Kean.

Mungesa: De Ligt, Cuadrado, Ramsey, Chiesa/ h.ll/albeu.com


Shtuar 12.01.2022 08:42