Fjalët e para të Lukakut si lojtar i Chelsea: Jam i bekuar! E kam mbështetur këtë skuadër që fëmijë

Romelu Lukaku u zyrtarizua pak minuta më parë, si pjesë e Çelësit, duke firmosur një kontratë 5-vjeçare me kampionët në fuqi të Ligës së Kampionëve. Sulmuesi belg, rikthehet kështu te blutë e Londrës, teksa ka qenë pjesë gjatë viteve 2011-2014.

Në prononcimin për faqen zyrtare zyrtare të klubit, gjatë prezantimit, Lukaku u shpreh:

“Jam i lumtur dhe i bekuar që kthehem në këtë klub të mrekullueshëm. Ka qenë një udhëtim i gjatë për mua. Kam ardhur këtu si një fëmijë që kishte shumë për të mësuar, tani kthehem me shumë përvojë dhe më i pjekur.

Marrëdhënia që kam me këtë klub do të thotë shumë për mua. Siç e dini, unë e kam mbështetur Çelsin që fëmijë dhe tani të kthehem dhe të përpiqem t’i ndihmoj ata të fitojnë më shumë tituj. Është një ndjenjë e mahnitshme.

Ecuria e klubit i përshtatet ambicieve të mia në mënyrë perfektë. Në moshën 28 ​​-vjeçare u shpalla kampion, duke fituar Serinë A.

Unë mendoj se kjo mundësi vjen në kohën e duhur dhe shpresoj se do të kemi shumë sukses së bashku. Që kur u largova nga Çelsi ka qenë një udhëtim i gjatë me shumë ulje -ngritje, por këto përvoja më bënë të fortë. Sfida është të përpiqem të ndihmoj ekipin të fitojë më trofe. Mezi pres të filloj dhe të ndihmoj klubin të arrijë më shumë sukses”, u shpreh Lukaku.


Shtuar 12.08.2021 21:03