“Fanella dhe historia e Juventusit duhet respektuar, të bëjmë një dush përulësie”

Pas asaj ndaj Sassuolos, Juventusit i ka ardhur humbja e dytë radhazi. Në Verona, djali i Simeones fundosi skuadrën e Allegrit që u përpoq të rikuperohej, por goli i McKennie ishte pak i dobishëm. Situata në renditje është e qartë: Bianconerët janë 13 pikë nga maja dhe lufta për Scudetton po bëhet gjithnjë e më e vështirë.

Në një Juventus të panjohur, të vetmet ndezje erdhën nga Paulo Dybala, i cili megjithatë nuk arriti ta tërhiqte skuadrën drejt fitores. Allegri, menjëherë pas ndeshjes deklaroi: “Nuk kemi nevojë të qajmë për veten tonë, duhet vetëm të mendojmë se çfarë duhet të bëjmë”.

Numri 10 i Juventusit është i të njëjtit mendim dhe përdori fjalë të forta si lider në mikrofonat e Juventus TV: “Verona gjeti dy gola shumë shpejt, por është e vërtetë që ata ishin më “zgjuar” se ne, duke fituar shumë kontraste.

Pastaj në atë pikë ju duhet të përpiqeni të shënoni gola në çfarëdo mënyre, por ne nuk mund të japim një kohë; le të kujtojmë se ne jemi Juve, ne duhet të respektojmë këtë fanellë, historinë e saj dhe kampionët e mëdhenj që e kanë veshur atë. Si te dalin nga ky moment? Te bashkuar!

Secili prej nesh, para se të flejë sonte, duhet të mendojë për ndeshjen e sotme dhe si të japë diçka më shumë, duke bërë një dush përulësie dhe duke menduar menjëherë për të martën. Nëse luan te Juventusi, nuk mund të kesh frikë”.


Shtuar 31.10.2021 10:28