“Egoja e tij ofroi një shfaqje të panevojshme”, kritikat bien mbi CR7 (VIDEO)

Ishte minuta e 71′ kur trajneri  Ralf Rangnick, vendosi të hiqte nga fusha CR7 për t’i lënë vendin Harry Maguire.

Por avarësisht moshës dhe faktit që sapo kishte munguar në dy ndeshjet e fundit për shkak të dëmtimit, Ronaldo nuk i pëlqeu aspak zëvendësimi.

Një reagim që i ka sjellë atij një breshëri kritikash në Mbretërinë e Bashkuar.

“Ajo që ai bëri është jashtë linjës. Rangnick ose një nga shokët e tij të skuadrës duhet ta qortonin publikisht pas ndeshjes, kjo do ta lëndonte shumë më shumë,” tha për “TalkSport” ish- futbollisti i Chelsea Andy Townsend.

Shumë më i ashpër ishte Phil McNulty, një gazetar nga BBC’, i cili në një artikull opinioni ai theksoi se “egoja e tij ofroi një shfaqje të panevojshme në fitoren e Man United.

“Ishte një ekspozitë e panevojshme mbi pjesë e Cristianos, i cili nxjerr një personalitet duke besuar se është më i madh se Manchester United”, shkarkoi redaktori anglez. /albeu.com/

Shtuar 20.01.2022 20:49

Tags: