E veshur me diamante, Mayweather tregon orën e tij

Money Mayweather jeton një jetë luksoze dhe ka një pasion të veçantë për orat.

Amerikani ka një koleksion prej më shumë se 40 orash me vlerë mbi 16 milionë paund.

Ora e preferuar e tij është ajo e firmës Jacob&Co me vlerën e 14 milion paund.

I veshur me 260 karat diamante të prera në smerald, ‘Miliarderi’ vjen në një kuti ari të bardhë 18 karatësh.

Ndërsa byzylyku ​​i tij është i vendosur në diamant me gurë tre karatësh.

Mayweather veshi një palë tuta Louis Vuitton teksa kishte vendosur orën e shtrejntë në postimin e tij të fundit në Instagram.

Ai shkroi: “Unë arrita në krye duke mos dhënë asnjë shpjegim, kështu që pse të filloj tani për 18 milionë dollarë orë.”

Ylli i boksit e bleu orën në Japoni tre vjet më parë dhe nuk do të donte të shkonte askund tjetër për bizhuteritë e tij.

Ai shkroi në atë kohë: “Kjo ora ime e re, quhet “The Billionaire Watch.

Nëse nuk dini për të, kërkoni në Google Billionaire Watch. Kjo është 18 milionë dollarë në çmim. E bleva këtë orë nga argjendaria më e mirë në botë, me shënimin poshtë @tadashi1980.

Ai ka çmime më të mira se çdo argjendar tjetër me të cilin kam bërë biznes ndonjëherë dhe më besoni, kam blerë bizhuteri nga çdo argjendar në NYC, Vegas, LA, Detroit, Houston dhe Miami.”/ h.ll/albeu.com


Shtuar 27.12.2021 15:05