Formacionet zyrtare: Sllovaki-Spanjë

Spanja dhe Sllovakia do të përballen në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, ku fitorja është etike për të dyja ekipet.

Spanjollët nuk e kanë nisur mirë duke marr vetëm dy brazime, në dy ndeshjet e para, ndërsa sllovakët tani kanë tri pikë me një fitore dhe një humbje.

Spanjës i duhet fitorja që të kalojë në 1/8, ndërsa sllovakët mund ta bëjnë këtë edhe me barazim.

Formacionet zyrtare:

Sllovaki: Dubravka; Pekarik, Satka, Duda, Skriniar, Hubocan, Hamsik, Haraslin, Kucka, Mak, Hromada.

Shtuar 23.06.2021 16:58