Djokovic në “gjemba”, kjo gënjeshtër komplikon sërish situatën e tij në Australi

Vazhdon çështja Novak Djkovic në Australi. Pavarësisht se tenisti serb arriti të fitonte në gjykatë për anulimin e vizës dhe më pas filloi stërvitjen në Rod Laver Arena, serbi vazhdon të jetë nën “gjemba” sa i përket vazhdimësisë së tij.

Informacionet që kanë dalë së fundmi nuk e kanë lënë të qetë numrin 1 të botës në tenis.

Disa media australiane zbulojnë se, pavarësisht faktit se Djokovic pas mbërritjes së tij në Australi siguroi se nuk kishte udhëtuar në asnjë vend tjetër në 14 ditët e fundit, kjo po rezulton të jetë një gënjeshtër.

Fotot që janë shfaqur në rrjetet sociale në orët e fundit nxjerrin zbuluar serbin. Djokovic rezultoi pozitiv për herë të dytë me Covid-19 më 16 dhjetor dhe më pas mori pjesë një një ceremoni në Boegrad. Ai filloi të stërvitej në vendlindjen e tij më datë 25 dhjetos pasi 3 ditë më parë kishte rezultuar negativ.

Mirëpo, një javë më vonë, më datë 31, Djokovic u kap duke u stërvitur në ambientet e klubit të tenisit Puente Romane në Marbella dhe ku nuk hezitoi të bënte një foto me djemtë e Akademisë.

Sotogrande tregon praninë e tij në Spanjë parpara se të nisej më 4 janar për në Melburn. Policia Kufitare Australiane tashmë është duke e hetuar këtë çështje, e cila edhe një herë ndërlikon edhemë shumë rastin Djokovic. r.t/albeu.com


Shtuar 11.01.2022 09:56