I preferuari i shqiptarëve, s’do ta besoni sa vjeç bën sot Rey Mysterio (FOTO LAJM)

Nëse jo të gjithë e mbani mend, me siguri të gjithëve emri i tij i thotë diçka. Rey Mysterio është Luchadori më i dashur botërisht në historinë e njohur të mundjes profesioniste, Rey Mysterio, sportisti i cili qëndron gjithnjë pas maskës ka arritur një nivel të rrallë prestigji dhe suksesi.

Ashtu si Michael Jordan përcaktoi basketbollin ose Derek Jeter menjëherë i bëri njerëzit të mendojnë për bejsbollin, Mysterio ka përcaktuar maskën, lucha libre dhe shkëlqimin në ringun e mundjes.

Sot Mysterio bën plot 47 vjeç dhe është babi i një djali i cili gjithashtu ka ndjekur hapat e tij dhe sot është mjaft i njohur.

Shtrirja e Mysterio është më e fortë se kurrë. Përveç punës së tij në SmackDoën së bashku me djalin e tij, Dominik, ai është gjithashtu është imazh i markave të njohur dhe ka edhe brandin e tij të veshjeve.

Rey Mysterio është gjithashtu mjaft i famshëm edhe për shqiptarët. Para disa vitesh ai ishte i pranishëm jo vetëm në ekranin shqiptar me WWE, por edhe në veshjet apo produktet që konsumonin./albeu.com/


Shtuar 11.01.2022 09:57