Derbi italian për yllin e Benfica-s

Darwin Nunez është një nga sulmuesit në modë në Evropë , si për sa i përket potencialit dhe performancës së menjëhershme, 18 gola në 21 ndeshje.

Atletico dhe Barcelona menjëherë dërguan emrin si kandidatë për të siguruar shërbimet e tij , siç bëri Pep Guardiola për Cityn.  Sipas shtypit italian, tani janë Milani dhe Interi që janë të interesuar të marrin Artigasin .

Sigurisht që sulmuesi, dikur i Almerías, nuk do të largohet lehtë nga Benfica, e cila nuk ka ndërmend të ulë 80 milionë eurot që figurojnë në klauzolën e tij të përfundimit.

Derbi italian që mund të përfundojë në barazim, duke marrë parasysh pretendimet e mëdha të Shqiponjave . Nga Italia flasin për “mision të pamundur”, duke iu referuar çmimit që duhet paguar. /albeu.com


Shtuar 20.12.2021 10:06