Përfaqësoi Shqipërinë në “Junior Eurovision”, në çfarë vendi u rendit Anna Gjebrea (FOTO LAJM)

Ka përfunduar Junior Eurovision 2021. Festivali i këngës për fëmijë u zhvillua mbrëmë më 19 dhjetor në Paris, të Francës.
Shqipëria u përfaqësua nga Anna Gjebrea, e cila interpretoi “Stand By You “.

Megjithëse një zë shumë i bukur dhe një këngë pretendente, “Stand By You “, u rendit vetëm e 14-a nga 19 finalistë.

Festivali u fitua nga Armenia. Malena, 14 vjeçe, u shpall fituese me këngën – Qami Qami./albeu.com/