Çmenden tifozët e klubit spanjoll, kërkojnë dorëheqjen e presidentit (FOTO LAJM)

Disa qindra tifozë të Cadiz kanë demonstruar sonte në portat e hyrjes kryesore të stadiumit Nuevo Mirandilla në shenjë proteste kundër presidentit, Manuel Vizcaino dhe menaxhmentit të tij në klub, marrë nga Sport.

Ky grup tifozësh ka thirrur “Dorëhiqu Vizcaono” dhe “shko në Sevilje, ne nuk të duam”.

Po kështu, këta tifozë kanë shprehur shqetësimin e tyre për shkarkimin e trajnerit të mëparshëm, Alvaro Cervera. /albeu.com/

Manuel Vizcaino, president i Cádiz

Shtuar 18.01.2022 22:39