Cassano tregon emrat: Ndjek vetëm 4 skuadra! Në Serinë A më pëlqejnë vetëm 2 lojtarë

Ish-sulmuesi italian Antonio Cassano ka dhënë disa deklarata për Il XIX Secolo, mbi disa tema të futbollit italian dhe ndërkombëtar.

“Shikoj shumë pak ndeshje. Barcelona-n nëse luan Messi, City-n e Guardiola-s, sepse ka gjithmonë diçka për të mësuar dhe Leeds-in e Loco Bielsa-s, sepse e adhuroj”, ka thënë Cassano.

“Ndërsa, në Serinë A shikoj Atalanta-n sepse është fantastike dhe Gasperini është unik. Ofron një futboll spektakolar, të pabesueshëm, me futbollistë mesatarë”.

“Në Serinë A më pëlqejnë vetëm dy lojtarë: Ilicic dhe Insigne”.


Shtuar 18.03.2021 20:22