Carragher: Salah meriton të paguhet njësoj si lojtarët më të mirë në botë

Mohamed Salah dhe Liverpool nuk kanë arritur ende një marrëveshje për një rinovim të mundshëm të kontratës, me legjendën e Reds Jamie Carragher që këmbëngul se lojtari egjiptian meriton të marrë pagat e një lojtari të klasit botëror.

Në mungesë të Salah dhe Sadio Mane, të cilët të dy janë jashtë në detyrë AFCON, Liverpool nuk arriti të thyejë Arsenalin me 10 lojtarë dhe regjistroi vetëm një goditje në portë në barazimin 0-0 në Anfield të enjten.

“Kjo bisedë për kontratën e Salah ndoshta do të intensifikohet edhe më shumë, sepse kur ai nuk është atje, ju e shihni efektin që ka”, tha Carragher për ‘Sky Sports’ pas ndeshjes së Liverpool-it në Carabao Cup kundër Arsenalit.

“Si një mbështetës i Liverpool-it, duhet të keni kujdes se kjo po zvarritet. Lojtarët e tjerë të mëdhenj në Liverpool kanë nënshkruar kontrata në tre ose katër muajt e fundit, portieri Alisson Becker, Trent Alexander-Arnold dhe Virgil van Dijk.

“Salah dëshiron të paguhet si çdo lojtar më i mirë në Premier League apo futbollin botëror, dhe pse jo? Ai e meriton këtë, ne po flasim për një nga lojtarët më të mirë në botë.” / h.ll/albeu.com


Shtuar 14.01.2022 11:54