Cannavaro: Sot do të kisha kushtuar të paktën 100 milion euro

Në një intervistë për “The Sun”, Cannavaro është rrëfyer se sa do të kishte kushtuar sot në merkato.

“Nuk e di se çfarë vlere do të më kishin vendosur sot. Por mendoj se pas Botërorit 2006 do të kisha vlerën e 100 milion euro. Fitimi i Kupës së Botës e kthen lojtarin nga normal në një legjendë.

Nëse brezi ynë i atëhershëm do të luante në këto ditë modern, ne nuk do të kishim të paguar,” është shprehur i hapur ish-mbrojtësi i kombëtares italiane dhe fituesi i Kupës së Botës 2006, Fabio Cannavaro./h.ll/albeu.com


Shtuar 18.11.2021 12:49

Tags: